1210HC200-RTR
DigiKey Part Number
283-1210HC200-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
283-1210HC200-RTRCT-ND - Cut Tape (CT)
283-1210HC200-RTRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1210HC200-RTR
Description
FUSE BOARD MOUNT SMD 200A 100V
Detailed Description
200A 75 VDC Fuse Board Mount (Cartridge Style Excluded) Surface Mount
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Breaking Capacity @ Rated Voltage
10kA
Size / Dimension
0.465" L x 0.394" W x 0.268" H (11.80mm x 10.00mm x 6.80mm)
Current Rating (Amps)
200A
Melting I²t
Voltage Rating - DC
75 VDC