REX12-TA2-107-DC24V-4A/4A
REX12-TA2-107-DC24V-4A/4A
REX12-T Electronic Circuit Protector
REX12-TA2-107-DC24V-4A/4A
DigiKey Part Number
302-1480-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
REX12-TA2-107-DC24V-4A/4A
Description
CIR BRKR 4A 24VDC PUSH TO RESET
Detailed Description
Circuit Breaker Solid State 4A AC 30 V DC Push to Reset Holder
EDA/CAD Models
REX12-TA2-107-DC24V-4A/4A Models
Category
Current Rating (Amps)
4A
Voltage Rating - DC
30 V