REX12-TA1-107-DC24V-2A
REX12-TA1-107-DC24V-2A
REX12-T Electronic Circuit Protector
REX12-TA1-107-DC24V-2A
DigiKey Part Number
302-1473-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
REX12-TA1-107-DC24V-2A
Description
CIR BRKR 2A 24VDC PUSH TO RESET
Detailed Description
Circuit Breaker Solid State 2A AC 30 V DC Push to Reset Holder
EDA/CAD Models
REX12-TA1-107-DC24V-2A Models
Category
Current Rating (Amps)
2A
Voltage Rating - DC
30 V