REX12-TA1-107-DC24V-1A
REX12-TA1-107-DC24V-1A
REX12-T Electronic Circuit Protector
REX12-TA1-107-DC24V-1A
DigiKey Part Number
302-1472-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
REX12-TA1-107-DC24V-1A
Description
CIR BRKR 1A 24VDC PUSH TO RESET
Detailed Description
Circuit Breaker Solid State 1A AC 30 V DC Push to Reset Holder
EDA/CAD Models
REX12-TA1-107-DC24V-1A Models
Category
Current Rating (Amps)
1A
Voltage Rating - DC
30 V