REX12-TA1-107-DC24V-10A
REX12-TA1-107-DC24V-10A
REX12-T Electronic Circuit Protector
REX12-TA1-107-DC24V-10A
DigiKey Part Number
302-1478-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
REX12-TA1-107-DC24V-10A
Description
CIR BRKR 10A 24VDC PUSH TO RESET
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Circuit Breaker Solid State 10A AC 30 V DC Push to Reset Holder
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
REX12-TA1-107-DC24V-10A Models
Category
Current Rating (Amps)
10A
Manufacturer
E-T-A
Voltage Rating - DC
30 V