4230-T110-K0BE-10A
DigiKey Part Number
4230-T110-K0BE-10A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
4230-T110-K0BE-10A
Description
CIR BRK THERM-M 10A 277VAC/60VDC
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Circuit Breaker Thermal Magnetic 10A 277 V AC 60 V DC Lever DIN Rail
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
4230-T110-K0BE-10A Models
Category
Current Rating (Amps)
10A
Manufacturer
E-T-A
Voltage Rating - AC
277 V
Series
Voltage Rating - DC
60 V