3120-N521-P7T1-W01D-15A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
E-T-A
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
E-T-A
In Stock: 9
Datasheet
In Stock: 0
In Stock: 16
In Stock: 343
Circuit Breaker Thermal 15A 415 V AC 50 V DC Rocker Panel Mount
3120-N Series Switch/Circuit Breaker Accessories
3120 Circuit breakers/switch combination: Fewer components, more functionality
3120-N521-P7T1-W01D-15A
DigiKey Part Number
302-3120-N521-P7T1-W01D-15A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3120-N521-P7T1-W01D-15A
Description
CIR BRKR THERM SWITCH 2P
Detailed Description
Category
Current Rating (Amps)
15A
Manufacturer
Voltage Rating - AC
415 V
Series
Voltage Rating - DC
50 V