3120-N324-P7T1-W01D-20A
DigiKey Part Number
302-1630-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3120-N324-P7T1-W01D-20A
Description
CIR BRKR THRM SWITCH 20A IP65
Detailed Description
Circuit Breaker Thermal 20A 415 V AC 50 V DC Rocker Panel Mount
Category
Current Rating (Amps)
20A
Voltage Rating - AC
415 V
Series
Voltage Rating - DC
50 V