BZW04-6V4
DigiKey Part Number
4878-BZW04-6V4CT-ND - Cut Tape (CT)
4878-BZW04-6V4TB-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BZW04-6V4
Description
TVS DIODE 6.4VWM 11.3V DO204AC
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
11.3V Clamp 35.4A Ipp Tvs Diode Through Hole DO-204AC (DO-15)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
BZW04-6V4 Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
35.4A
Mfr
Power - Peak Pulse
400W
Packaging
Cut Tape (CT)
Bulk
Operating Temperature
-50°C ~ 175°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
6.4V
Package / Case
DO-204AC, DO-15, Axial
Voltage - Breakdown (Min)
7.13V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
11.3V