1.5SMCJ20CA
DigiKey Part Number
4878-1.5SMCJ20CATR-ND - Tape & Reel (TR)
4878-1.5SMCJ20CACT-ND - Cut Tape (CT)
4878-1.5SMCJ20CADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1.5SMCJ20CA
Description
TVS DIODE 20VWM 32.4VC DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32.4V Clamp 46.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMC)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
1.5SMCJ20CA Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
46.3A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-50°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
20V
Voltage - Breakdown (Min)
22.2V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
32.4V