UX22F62003
DigiKey Part Number
31-UX22F62003TR-ND - Tape & Reel (TR)
31-UX22F62003CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
UX22F62003
Description
XTAL OSC XO 156.2500MHZ LVPECL
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
156.25 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 2.5V, 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
2.5V, 3.3V
Mfr
Frequency Stability
±100ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Current - Supply (Max)
70mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)