FW3200022 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Diodes Incorporated
In Stock: 5 346
Datasheet
Similar
Diodes Incorporated
In Stock: 24 245
Datasheet
Parametric Equivalent
CTS-Frequency Controls
CTS-Frequency Controls
32 MHz ±10ppm Crystal 8pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
FW3200022
DigiKey Part Number
FW3200022DI-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FW3200022
Description
CRYSTAL 32.0000MHZ 8PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Mfr
Operating Mode
Fundamental
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
Type
MHz Crystal
Supplier Device Package
4-SMD (2x1.6)
Frequency
32 MHz
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Stability
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Base Product Number
Load Capacitance
8pF