FW2600018
DigiKey Part Number
31-FW2600018TR-ND - Tape & Reel (TR)
31-FW2600018CT-ND - Cut Tape (CT)
31-FW2600018DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FW2600018
Description
CRYSTAL 26.0000MHZ 9PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
26 MHz ±10ppm Crystal 9pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
9pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-20°C ~ 75°C
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
26 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2x1.6)
Frequency Stability
±10ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)