DESD24VF1BLP3-7
DigiKey Part Number
31-DESD24VF1BLP3-7TR-ND - Tape & Reel (TR)
31-DESD24VF1BLP3-7CT-ND - Cut Tape (CT)
31-DESD24VF1BLP3-7DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DESD24VF1BLP3-7
Description
TVS DIODE 24VWM 23V X2DFN06032
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
23V Clamp 1A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount X2-DFN0603-2
Category
Power - Peak Pulse
40W
Mfr
Power Line Protection
No
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
General Purpose
Part Status
Active
Capacitance @ Frequency
0.3pF @ 1MHz
Type
Zener
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
1
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
24V (Max)
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Voltage - Breakdown (Min)
25V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
23V
Base Product Number
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
1A (8/20µs)