DDZ10BSF-7
DigiKey Part Number
DDZ10BSF-7DITR-ND - Tape & Reel (TR)
DDZ10BSF-7DICT-ND - Cut Tape (CT)
DDZ10BSF-7DIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DDZ10BSF-7
Description
DIODE ZENER 9.66V 500MW SOD323F
Manufacturer Standard Lead Time
40 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Zener Diode 9.66 V 500 mW ±3% Surface Mount SOD-323F
Category
Current - Reverse Leakage @ Vr
7.5 µA @ 8.94 V
Mfr
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
Package / Case
Tolerance
±3%
Supplier Device Package
SOD-323F
Power - Max
500 mW
Base Product Number
Impedance (Max) (Zzt)
30 Ohms