AZ23C9V1-7-F
DigiKey Part Number
AZ23C9V1-FDITR-ND - Tape & Reel (TR)
AZ23C9V1-FDICT-ND - Cut Tape (CT)
AZ23C9V1-FDIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AZ23C9V1-7-F
Description
DIODE ZENER ARRAY 9.1V SOT-23-3
Manufacturer Standard Lead Time
40 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Zener Diode Array 1 Pair Common Anode 9.1 V 300 mW ±5% SOT-23-3
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
AZ23C9V1-7-F Models
Category
Power - Max
300 mW
Manufacturer
Diodes Incorporated
Impedance (Max) (Zzt)
10 Ohms
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
9.1 V
Tolerance
±5%