74LVC2G32HD4-7
DigiKey Part Number
74LVC2G32HD4-7DITR-ND - Tape & Reel (TR)
74LVC2G32HD4-7DICT-ND - Cut Tape (CT)
74LVC2G32HD4-7DIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
74LVC2G32HD4-7
Description
IC GATE OR 2CH 2-INP DFN2010-8
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
OR Gate IC 2 Channel X2-DFN2010-8
Category
Current - Quiescent (Max)
40 µA
Mfr
Current - Output High, Low
32mA, 32mA
Series
Max Propagation Delay @ V, Max CL
4ns @ 5V, 50pF
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C