XBRR-24Z8US-J
DigiKey Part Number
602-XBRR-24Z8US-J-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XBRR-24Z8US-J
Description
RF TXRX MOD BT TRACE + U.FL SMD
Detailed Description
802.15.4, Bluetooth Zigbee® Transceiver Module 2.4GHz Integrated, Trace + U.FL Surface Mount
Antenna Type
Integrated, Trace + U.FL
Voltage - Supply
1.71V ~ 3.8V
Current - Receiving
14mA
Protocol
Current - Transmitting
32mA
Mounting Type
Surface Mount
Frequency
2.4GHz
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C