MP1TFTVMN-80000-2 is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Similar
Flexxon Pte Ltd
In Stock: 0
Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (TLC) 1TB NVMe M.2 Module 3.3V
MP1TFTVMN-80000-2
DigiKey Part Number
3247-MP1TFTVMN-80000-2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MP1TFTVMN-80000-2
Description
SSD 1TB M.2 MODULE TLC NVME 3.3V
Customer Reference
Detailed Description
Category
Speed - Read
2.45GB/s
Manufacturer
Delkin Devices, Inc.
Speed - Write
1.9GB/s
Packaging
Tray
Voltage - Supply
3.3V
Part Status
Active
Type
NVMe
Memory Size
1TB
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Memory Type
Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (TLC)
Size / Dimension
80.00mm x 22.00mm x 1.35mm