MB16TLJF5-42000-D
DigiKey Part Number
3247-MB16TLJF5-42000-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MB16TLJF5-42000-D
Description
SSD 16GB M.2 MOD SLC SATA 3.3V
Customer Reference
Detailed Description
Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (SLC) 16GB SATA M.2 Module 3.3V
Category
Speed - Read
255MB/s
Manufacturer
Delkin Devices, Inc.
Speed - Write
70MB/s
Series
Voltage - Supply
3.3V
Packaging
Tray
Type
SATA
Part Status
Active
Current - Max
315mA
Memory Size
16GB
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Memory Type
Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (SLC)
Size / Dimension
42.00mm x 22.00mm x 3.20mm