CY7C25702KV18-550BZXI
DigiKey Part Number
CY7C25702KV18-550BZXI-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CY7C25702KV18-550BZXI
Description
IC SRAM 72MBIT PAR 165FBGA
Manufacturer Standard Lead Time
29 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
SRAM - Synchronous, DDR II+ Memory IC 72Mbit Parallel 550 MHz 165-FBGA (13x15)
Category
Memory Organization
2M x 36
Mfr
Memory Interface
Parallel
Packaging
Tray
Clock Frequency
550 MHz
Part Status
Active
Voltage - Supply
1.7V ~ 1.9V
DigiKey Programmable
Not Verified
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)