APF19-19-10CB
APF19-19-10CB
APF19-19-10CB
DigiKey Part Number
294-1147-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
APF19-19-10CB
Description
HEATSINK LOW-PROFILE FORGED
Category
Shape
Square, Fins
Mfr
Length
0.748" (19.00mm)
Series
Width
0.748" (19.00mm)
Fin Height
0.370" (9.40mm)
Part Status
Active
Thermal Resistance @ Forced Air Flow
5.30°C/W @ 200 LFM