APF19-19-10CB-A01
APF19-19-10CB-A01
APF19-19-10CB/A01
DigiKey Part Number
294-1148-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
APF19-19-10CB/A01
Description
HEATSINK FORGED W/ADHESIVE TAPE
Length
0.748" (19.00mm)
Mfr
Width
0.748" (19.00mm)
Series
Fin Height
0.370" (9.40mm)
Thermal Resistance @ Forced Air Flow
5.30°C/W @ 200 LFM