TF162J32K7680R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
Similar
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
TXC CORPORATION
Citizen Finedevice Co Ltd
Micro Crystal AG
Micro Crystal AG
ECS Inc.
ECS Inc.
IQD Frequency Products
32.768 kHz ±20ppm Crystal 9pF 90 kOhms 2-SMD, No Lead
TF162J32K7680R
DigiKey Part Number
TF162J32K7680R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TF162J32K7680R
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 9PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
90 kOhms
Mfr
Operating Mode
Fundamental
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
Type
kHz Crystal (Tuning Fork)
Supplier Device Package
2-SMD (1.6x1)
Frequency
32.768 kHz
Size / Dimension
0.063" L x 0.039" W (1.60mm x 1.00mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)
Load Capacitance
9pF