Image for 403C11E25M00000 is not available
403C11E25M00000
DigiKey Part Number
110-403C11E25M00000TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
403C11E25M00000
Description
0025000000 MHZ CRYSTAL
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz ±10ppm Crystal 20pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
20pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
25 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±10ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.030" (0.75mm)