RFPRO33-500.000
RFPRO33-500.000
DigiKey Part Number
744-1325-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RFPRO33-500.000
Description
XTAL OSC SO 500.0000MHZ SNWV
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
500 MHz SO (SAW) Sine Wave Oscillator 3.3V Module Adapter, SMA M to F
Category
Output
Sine Wave
Mfr
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
-150ppm, +100ppm
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
25mA
Base Resonator
Mounting Type
Free Hanging
Type
Package / Case
Module Adapter, SMA M to F
Frequency
Size / Dimension
0.435" Dia x 1.312" L (11.05mm x 33.34mm)