CHPFL-0700
DigiKey Part Number
744-1407-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CHPFL-0700
Description
RF FILTER HI PASS 700MHZ INLINE
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
700MHz Frequency High Pass RF Filter (Radio Frequency) Bandwidth Inline, SMA Connection, F and M
Category
Frequency
700MHz
Manufacturer
Crystek Corporation
Filter Type
High Pass
Series
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Bulk
Package / Case
Inline, SMA Connection, F and M
Part Status
Active
Size / Dimension
0.435" Dia x 1.504" L (11.05mm x 38.20mm)