CCSO-914X-245.760
DigiKey Part Number
744-1630-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CCSO-914X-245.760
Description
XTAL OSC SO 245.7600MHZ SNWV SMD
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
245.76 MHz SO (SAW) Sine Wave Oscillator 5V 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
5V
Mfr
Frequency Stability
±150ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
35mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.560" L x 0.360" W (14.20mm x 9.14mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.210" (5.33mm)