SNR-10-223-DT
DigiKey Part Number
SNR-10-223-DT-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SNR-10-223-DT
Description
LINE FILTER 50VDC 10A DIN RAIL
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
DC EMC/EMI Line Filter 10 A 50V Single Stage Terminal Block
Category
Current
10 A
Operating Temperature
-40°C ~ 71°C
Mounting Type
DIN Rail
Voltage - Rated DC
50V