PMA30F-3R3-N
DigiKey Part Number
1776-3460-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PMA30F-3R3-N
Description
AC/DC CONVERTER 3.3V
Customer Reference
Detailed Description
Enclosed AC DC Converters 1 Output 3.3V 85 ~ 264 VAC Input
Voltage - Isolation
2 kV
Series
Efficiency
69%
Operating Temperature
-10°C ~ 70°C
Part Status
Last Time Buy
Type
Enclosed
Size / Dimension
4.72" L x 1.22" W x 3.23" H (119.9mm x 31.0mm x 82.0mm)
Voltage - Input
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1
3.3V
Base Product Number
Current - Output 1
6 A