Image for PMA100F-3R3-T1 is not available
PMA100F-3R3-T1
DigiKey Part Number
PMA100F-3R3-T1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PMA100F-3R3-T1
Description
AC/DC CONVERTER 3.3V
Detailed Description
Open Frame AC DC Converters 1 Output 3.3V 85 ~ 264 VAC Input
Voltage - Isolation
2 kV
Series
Efficiency
78%
Operating Temperature
-10°C ~ 70°C
Type
Open Frame
Size / Dimension
6.61" L x 1.34" W x 3.66" H (167.9mm x 34.0mm x 93.0mm)
Voltage - Input
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1
3.3V
Base Product Number
Current - Output 1
20 A