PBA50F-24-N
DigiKey Part Number
1776-1499-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PBA50F-24-N
Description
AC/DC CONVERTER 24V 50W
Customer Reference
Detailed Description
Enclosed AC DC Converters 1 Output 24V 85 ~ 264 VAC Input
EDA/CAD Models
PBA50F-24-N Models
Category
Current - Output 1
2.2 A
Mfr
Power (Watts)
Efficiency
84%
Part Status
Last Time Buy
Features
DC Input Capable, Universal Input
Voltage - Input
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1
24V