PBA300F-24-G
DigiKey Part Number
PBA300F-24-G-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PBA300F-24-G
Description
AC/DC CONVERTER 24V
Customer Reference
Detailed Description
Enclosed AC DC Converters 1 Output 24V 85 ~ 264 VAC Input
EDA/CAD Models
PBA300F-24-G Models
Mfr
Voltage - Isolation
3 kV
Series
Efficiency
82%
Packaging
Box
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C (With Derating)
Enclosed
Size / Dimension
6.69" L x 4.02" W x 1.65" H (169.9mm x 102.1mm x 41.9mm)
Voltage - Input
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1
24V
Base Product Number
Current - Output 1
14 A