LHA75F-48
DigiKey Part Number
1776-LHA75F-48-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LHA75F-48
Description
AC/DC CONVERTER 48V 77W
Detailed Description
Open Frame AC DC Converters 1 Output 48V 85 ~ 264 VAC Input
Voltage - Isolation
3 kV
Series
Efficiency
89.5%
Operating Temperature
-10°C ~ 70°C
Size / Dimension
5.91" L x 1.97" W x 0.93" H (150.1mm x 50.0mm x 23.6mm)
Voltage - Input
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1
48V
Standard Number
Current - Output 1
1.6 A