LHA50F-24
DigiKey Part Number
1776-LHA50F-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LHA50F-24
Description
AC/DC CONVERTER 24V 50W
Detailed Description
Open Frame AC DC Converters 1 Output 24V 85 ~ 264 VAC Input
Voltage - Isolation
3 kV
Series
Efficiency
89%
Operating Temperature
-10°C ~ 70°C
Size / Dimension
4.41" L x 1.97" W x 0.93" H (112.0mm x 50.0mm x 23.6mm)
Voltage - Input
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1
24V
Standard Number
Current - Output 1
2.1 A