LHA150F-48
DigiKey Part Number
1776-LHA150F-48-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LHA150F-48
Description
AC/DC CONVERTER 48V 154W
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Open Frame AC DC Converters 1 Output 48V 85 ~ 264 VAC Input
Voltage - Isolation
3 kV
Series
Efficiency
93%
Operating Temperature
-10°C ~ 70°C (With Derating)
Size / Dimension
6.30" L x 2.95" W x 0.93" H (160.0mm x 74.9mm x 23.6mm)
Voltage - Input
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1
48V
Standard Number
Current - Output 1
3.2 A