LHA100F-15
DigiKey Part Number
1776-LHA100F-15-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LHA100F-15
Description
AC/DC CONVERTER 15V 101W
Detailed Description
Open Frame AC DC Converters 1 Output 15V 85 ~ 264 VAC Input
Voltage - Isolation
3 kV
Series
Efficiency
90%
Operating Temperature
-10°C ~ 70°C
Size / Dimension
6.10" L x 2.44" W x 0.93" H (154.9mm x 62.0mm x 23.6mm)
Voltage - Input
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1
15V
Standard Number
Current - Output 1
6.7 A