LFA50F-24
DigiKey Part Number
1776-1321-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LFA50F-24
Description
AC/DC CONVERTER 24V 50W
Detailed Description
Open Frame AC DC Converters 1 Output 24V 85 ~ 264 VAC Input
Efficiency
83%
Operating Temperature
-10°C ~ 70°C (With Derating)
Type
Open Frame
Voltage - Input
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1
24V
Current - Output 1
2.1 A