LFA15F-12-SN
DigiKey Part Number
1776-1309-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LFA15F-12-SN
Description
AC/DC CONVERTER 12V 15W
Detailed Description
Enclosed AC DC Converters 1 Output 12V 85 ~ 264 VAC Input
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LFA15F-12-SN Models
Efficiency
78.5%
Operating Temperature
-10°C ~ 70°C (With Derating)
Type
Enclosed
Voltage - Input
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1
12V
Current - Output 1
1.3 A