LFA150F-24
DigiKey Part Number
1776-2397-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LFA150F-24
Description
AC/DC CONVERTER 24V
Detailed Description
Open Frame AC DC Converters 1 Output 24V 85 ~ 264 VAC Input
Voltage - Isolation
3 kV
Series
Efficiency
87.5%
Operating Temperature
-10°C ~ 70°C
Type
Open Frame
Size / Dimension
6.30" L x 2.95" W x 1.46" H (160.0mm x 74.9mm x 37.1mm)
Voltage - Input
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1
24V
Current - Output 1
6.3 A