GHA500F-15
DigiKey Part Number
1776-1232-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GHA500F-15
Description
AC/DC CONVERTER 15V 150W
Detailed Description
Open Frame AC DC Converters 1 Output 15V 90 ~ 264 VAC Input
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
GHA500F-15 Models
Voltage - Isolation
4 kV
Series
Efficiency
91%
Operating Temperature
-20°C ~ 80°C (With Derating)
Features
Adjustable Output, DC Input Capable, Universal Input
Size / Dimension
5.00" L x 3.00" W x 1.38" H (127.0mm x 76.2mm x 35.0mm)
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1
15V
Current - Output 1
10 A