104M06QC22 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Cornell Dubilier Knowles
In Stock: 1 812
Datasheet
EMI Filter 1st Order Low Pass 1 Channel R = 22Ohms, C = 0.1µF Radial
What are EMI Filters?
104M06QC22
DigiKey Part Number
338-2579-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
104M06QC22
Description
FILTER 22 OHMS/0.1UF TH
Manufacturer Standard Lead Time
2 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Values
R = 22Ohms, C = 0.1µF
Manufacturer
Cornell Dubilier Knowles
ESD Protection
No
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Packaging
Bulk
Applications
General Purpose
Part Status
Active
Voltage - Rated
600V
Type
Low Pass
Mounting Type
Through Hole
Filter Order
1st
Package / Case
Radial
Number of Channels
1
Size / Dimension
1.079" L x 0.390" W (27.40mm x 9.90mm)
Resistance - Channel (Ohms)
22
Height
0.657" (16.70mm)