OH300-61003CV-020.0M
DigiKey Part Number
222-OH300-61003CV-020.0MTR-ND - Tape & Reel (TR)
222-OH300-61003CV-020.0MCT-ND - Cut Tape (CT)
222-OH300-61003CV-020.0MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OH300-61003CV-020.0M
Description
XTAL OSC VCOCXO 20.0000MHZ CMOS
Detailed Description
20 MHz VCOCXO CMOS Oscillator 3.3V 7-SMD, No Lead
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±10ppb
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension
1.000" L x 0.866" W (25.40mm x 22.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.500" (12.70mm)