OH100-61003CV-020.0M
DigiKey Part Number
CW745-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OH100-61003CV-020.0M
Description
XTAL OSC VCOCXO 20.0000MHZ CMOS
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20 MHz VCOCXO CMOS Oscillator 3.3V 6-DIP (0.750", 19.05mm), 5 Leads
Category
Output
CMOS
Mfr
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±10ppb
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Base Resonator
Package / Case
6-DIP (0.750", 19.05mm), 5 Leads
Type
Size / Dimension
1.000" L x 1.000" W (25.40mm x 25.40mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.500" (12.70mm)