M200F-040.0M
DigiKey Part Number
CW890TR-ND - Tape & Reel (TR)
CW890CT-ND - Cut Tape (CT)
CW890DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M200F-040.0M
Description
XTAL OSC TCXO 40.0000MHZ LVCMOS
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
40 MHz TCXO LVCMOS Oscillator 3.3V 8-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±200ppb
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
3.3mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
8-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.083" (2.10mm)