CZRF52C9V1 is available for purchase but is not normally stocked.
Comchip Technology
In Stock: 107
In Stock: 0
Zener Diode 9.1 V 200 mW ±5% Surface Mount 1005/SOD-323F
CZRF52C9V1
DigiKey Part Number
641-1067-2-ND - Tape & Reel (TR)
641-1067-1-ND - Cut Tape (CT)
641-1067-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CZRF52C9V1
Description
DIODE ZENER 9.1V 200MW SOD323F
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CZRF52C9V1 Models
Category
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 nA @ 7 V
Mfr
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Power - Max
200 mW
Base Product Number
Impedance (Max) (Zzt)
10 Ohms