CZRF52C4V3 is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 0
Zener Diode 4.3 V 200 mW ±5% Surface Mount 1005/SOD-323F
CZRF52C4V3
DigiKey Part Number
641-1059-2-ND - Tape & Reel (TR)
641-1059-1-ND - Cut Tape (CT)
641-1059-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CZRF52C4V3
Description
DIODE ZENER 4.3V 200MW SOD323F
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CZRF52C4V3 Models
Category
Current - Reverse Leakage @ Vr
5 µA @ 1 V
Mfr
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Power - Max
200 mW
Base Product Number
Impedance (Max) (Zzt)
95 Ohms