530-26-08-SV-0250F
DigiKey Part Number
CN300-250-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
530-26-08-SV-0250F
Description
CABLE MOD FLAT 8COND SLVR 250'
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
8 Conductor Modular Straight Cable Silver 250' (76.20m)
Category
Wire Gauge
26 AWG
Manufacturer
CNC Tech
Conductor Strand
7/0.0063"
Packaging
Spool
Jacket (Insulation) Material
Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Part Status
Active
Cable Width
0.346" (8.80mm)
Cable Type
Straight
Cable Height
0.097" (2.46mm)