3644-18-1-0500-008-1-TS
DigiKey Part Number
1175-3644-18-1-0500-008-1-TS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3644-18-1-0500-008-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 18AWG ORANGE
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
18 AWG Hook-Up Wire 34/0.0071" Orange 1000V 500.0' (152.4m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.110" (2.79mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.031" (0.80mm)
Packaging
Spool
Length
500.0' (152.4m)
Part Status
Active
Voltage
1000V
Cable Type
Operating Temperature
150°C