3266-18-1-0500-001-1-TS
DigiKey Part Number
CN459B-500-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3266-18-1-0500-001-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 18AWG BLK
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
18 AWG Hook-Up Wire 34/0.0071" Black 300V 500.0' (152.4m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.083" (2.11mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.015" (0.38mm)
Packaging
Spool
Length
500.0' (152.4m)
Part Status
Active
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-10°C ~ 125°C
Wire Gauge
Jacket Color
Conductor Strand
34/0.0071"
Ratings
UL Style 3266
Conductor Material
Features
Oil Resistant
Jacket (Insulation) Material
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Available To Order
Check Lead Time
Spool
LengthUnit Price (Per Foot)Ext Price
4 000kr 2,48397kr 9 935,88
Alternate Color
HOOK-UP STRND 18AWG WHITE
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 18AWG YELLOW
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 18AWG RED
HOOK-UP STRND 18AWG BLUE
HOOK-UP STRND 18AWG BRN 500'
In-Stock: 8
Alternate Length
HOOK-UP STRND 18AWG BLK 100'
Unit Price:
HOOK-UP STRND 18AWG 300V BLK 50'
Unit Price:
HOOK-UP STRND 18AWG 300V BLK 25'